zalim

Kullanım örnekleri

zalim
tyrant
icon arrow

tyrant

Phonetic: "/ˈtaɪɹənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: A usurper; one who gains power and rules extralegally, distinguished from kings elevated by election or succession.


Definition: Any monarch or governor.


Definition: A despot; a ruler who governs unjustly, cruelly, or harshly.


Definition: (by extension) Any person who abuses the power of position or office to treat others unjustly, cruelly, or harshly.


Definition: (by extension) A villain; a person or thing who uses strength or violence to treat others unjustly, cruelly, or harshly.


Definition: The tyrant bird, members of the family Tyrannidae, which often fight or drive off other birds which approach their nests.

icon arrow

tyrant

Phonetic: "/ˈtaɪɹənt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To act like a tyrant; to be tyrannical.


Definition: To tyrannize.

icon arrow

tyrant

Phonetic: "/ˈtaɪɹənt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Tyrannical, tyrannous; like, characteristic of, or in the manner of a tyrant.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.