sel afeti

Kullanım örnekleri

sel afeti
flood disaster
icon arrow

flood

Phonetic: "/flʌd/"

Part Of Speech: noun


Definition: A (usually disastrous) overflow of water from a lake or other body of water due to excessive rainfall or other input of water.


Definition: A large number or quantity of anything appearing more rapidly than can easily be dealt with.

Example: a flood of complaints


Definition: The flowing in of the tide, opposed to the ebb.


Definition: A floodlight.


Definition: Menstrual discharge; menses.


Definition: Water as opposed to land.

icon arrow

flood

Phonetic: "/flʌd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To overflow, as by water from excessive rainfall.


Definition: To cover or partly fill as if by a flood.

Example: The floor was flooded with beer.


Definition: To provide (someone or something) with a larger number or quantity of something than can easily be dealt with.

Example: The station's switchboard was flooded with listeners making complaints.


Definition: To paste numerous lines of text to (a chat system) in order to disrupt the conversation.


Definition: To bleed profusely, as after childbirth.

icon arrow

disaster

Phonetic: "/dɪˈzæs.tə/"

Part Of Speech: noun


Definition: An unexpected natural or man-made catastrophe of substantial extent causing significant physical damage or destruction, loss of life or sometimes permanent change to the natural environment.

Example: People would suffer disasters when society's morality degenerates.


Definition: An unforeseen event causing great loss, upset or unpleasantness of whatever kind.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.