ayna kafa

Kullanım örnekleri

ayna kafa
chrome dome
icon arrow

chrome

Phonetic: "/kɹəʊm/"

Part Of Speech: noun


Definition: Chromium, when used to plate other metals.


Definition: The basic structural elements used in a graphical user interface, such as window frames and scroll bars, as opposed to the content.


Definition: Handguns (collectively)

icon arrow

chrome

Phonetic: "/kɹəʊm/"

Part Of Speech: verb


Definition: To plate with chrome.


Definition: To treat with a solution of potassium bichromate, as in dyeing.

icon arrow

dome

Phonetic: "/dəʊm/"

Part Of Speech: noun


Definition: A structural element resembling the hollow upper half of a sphere; a cupola


Definition: Anything shaped like an upset bowl, often used as a cover

Example: a cake dome


Definition: Head (uppermost part of one's body)


Definition: Head, oral sex


Definition: A building; a house; an edifice


Definition: Any erection resembling the dome or cupola of a building, such as the upper part of a furnace, the vertical steam chamber on the top of a boiler, etc.


Definition: A prism formed by planes parallel to a lateral axis which meet above in a horizontal edge, like the roof of a house; also, one of the planes of such a form

icon arrow

dome

Phonetic: "/dəʊm/"

Part Of Speech: verb


Definition: To give a domed shape to.


Definition: To perform fellatio on.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!