rehén

Kullanım örnekleri

rehén
hostage
icon arrow

hostage

Phonetic: "/ˈhɒstɪdʒ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A person given as a pledge or security for the performance of the conditions of a treaty or similar agreement, such as to ensure the status of a vassal.


Definition: A person seized in order to compel another party to act (or refrain from acting) in a certain way, because of the threat of harm to the hostage.


Definition: Something that constrains one's actions because it is at risk.


Definition: One who is compelled by something, especially something that poses a threat; one who is not free to choose their own course of action.


Definition: The condition of being held as security or to compel someone else to act or not act in a particular way.

icon arrow

hostage

Phonetic: "/ˈhɒstɪdʒ/"

Part Of Speech: verb


Definition: (possibly nonstandard) To give (someone or something) as a hostage to (someone or something else).


Definition: (possibly nonstandard) To hold (someone or something) hostage, especially in a way that constrains or controls the person or thing held, or in order to exchange for something else.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.