árboles maderables

Kullanım örnekleri

árboles maderables
timber
icon arrow

timber

Phonetic: "/ˈtɪmbə/"

Part Of Speech: noun


Definition: Trees in a forest regarded as a source of wood.


Definition: (outside North America) Wood that has been pre-cut and is ready for use in construction.


Definition: A heavy wooden beam, generally a whole log that has been squared off and used to provide heavy support for something such as a roof.

Example: the timbers of a ship


Definition: Material for any structure.


Definition: The wooden stock of a rifle or shotgun.


Definition: A certain quantity of fur skins (as of martens, ermines, sables, etc.) packed between boards; in some cases forty skins, in others one hundred and twenty. Also timmer, timbre.

icon arrow

timber

Phonetic: "/ˈtɪmbə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To fit with timbers.

Example: timbering a roof


Definition: To construct, frame, build.


Definition: To light or land on a tree.


Definition: To make a nest.


Definition: To surmount as a timber does.

icon arrow

timber

Phonetic: "/ˈtɪmbə/"

Part Of Speech: interjection


Definition: Used by loggers to warn others that a tree being felled is falling.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.