der Mund

Kullanım örnekleri

der Mund
bake (irish/scottish)
icon arrow

bake

Phonetic: "/beɪk/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of cooking food by baking.


Definition: Any of various baked dishes resembling casserole.


Definition: A social event at which food (such as seafood) is baked, or at which baked food is served.


Definition: (Barbadian, sometimes US and UK) A small, flat (or ball-shaped) cake of dough eaten in Barbados and sometimes elsewhere, similar in appearance and ingredients to a pancake but fried (or in some places sometimes roasted).


Definition: Any item that is baked.

icon arrow

bake

Phonetic: "/beɪk/"

Part Of Speech: verb


Definition: (with person as subject) To cook (something) in an oven.

Example: I baked a delicious cherry pie.


Definition: (with baked thing as subject) To be cooked in an oven.

Example: The cake baked at 350°F.


Definition: To be warmed to drying and hardening.

Example: The clay baked in the sun.


Definition: To dry by heat.

Example: They baked the electrical parts lightly to remove moisture.


Definition: To be hot.

Example: I'm baking after that workout in the gym.


Definition: To cause to be hot.


Definition: To smoke marijuana.


Definition: To harden by cold.


Definition: To fix (lighting, reflections, etc.) as part of the texture of an object to improve rendering performance.


Definition: (with "in" or "into") To incorporate into something greater.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.