inmovilizado inmaterial

Kullanım örnekleri

inmovilizado inmaterial
intangible assets
icon arrow

intangible

Phonetic: "/ɪnˈtandʒɪbl/"

Part Of Speech: noun


Definition: Anything intangible


Definition: Incorporeal property that is saleable though not material, such as bank deposits, stocks, bonds, and promissory notes

icon arrow

intangible

Phonetic: "/ɪnˈtandʒɪbl/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Incapable of being perceived by the senses; incorporeal

icon arrow

assets

Phonetic: "/ˈæsets/"

Part Of Speech: noun


Definition: Something or someone of any value; any portion of one's property or effects so considered.

Example: These shares are a valuable asset.


Definition: Any component, model, process or framework of value that can be leveraged or reused.


Definition: An intelligence asset.


Definition: (usually in the plural) The private parts; a woman's breasts or buttocks, or a man's genitalia.

icon arrow

assets

Phonetic: "/ˈæsets/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any property or object of value that one possesses, usually considered as applicable to the payment of one's debts.

Example: His assets are much greater than his liabilities.


Definition: The left side of a balance sheet.

Example: The assets must equal liabilities, otherwise there is an error in your balance sheet.


Definition: Sufficient estate; property sufficient in the hands of an executor or heir to pay the debts or legacies of the testator or ancestor to satisfy claims against it.


Definition: Any goods or property properly available for the payment of a bankrupt's or a deceased person's obligations or debts.


Definition: (usually in the plural) Private parts; a woman's breasts or buttocks, or a man's genitalia.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.