déchus

Kullanım örnekleri

déchus
decayed
icon arrow

decayed

Phonetic: "/dɪˈkeɪd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To deteriorate, to get worse, to lose strength or health, to decline in quality.

Example: The pair loved to take pictures in the decaying hospital on forty-third street.


Definition: (of organic material) To rot, to go bad.

Example: The cat's body decayed rapidly.


Definition: (of an unstable atom) To change by undergoing fission, by emitting radiation, or by capturing or losing one or more electrons.


Definition: (of a quantum system) To undergo optical decay, that is, to relax to a less excited state, usually by emitting a photon or phonon.


Definition: Loss of airspeed due to drag.


Definition: To cause to rot or deteriorate.

Example: The extreme humidity decayed the wooden sculptures in the museum's collection in a matter of years.

icon arrow

decayed

Phonetic: "/dɪˈkeɪd/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Having undergone decay, rotted.

Example: The decayed remains of the pilot's shirt showed where the plane had been shot down.


Definition: Reduced in circumstances; having lost one's status or fortune.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.